Przemiennik SR2BG z nowymi funkcjonalnościami , znowu nadaje !!!

 SR2BG – Na chwilę obecną jest to pierwszy przemiennik, który jest elementem systemu sieci Svxlink (FM Copernicus Network) o zasięgu regionalnym, reszta systemu oparta jest na nodach. Osobą, która administruje i zarządza zdalnie całym systemem jest kolega Waldek SP2ONG z Torunia ( to jego projekt http://sp2ong.qrz.pl/).
SR2BG POSIADA NOWE FUNKCJONALNOŚCI TJ :

MeteoInfo

Moduł pozwala odsłuchać w postaci komunikatu głosowego raport o stanie rzek na naszym obszarze oraz aktualna dane pogodowe.
W raporcie o stanie rzek otrzymamy informacje z wodowskazów dla rzeki Wisła o stanie aktualnym rzeki oraz informacje o przekroczeniu stanów ostrzegawczych lub alarmowych jeśli takie będą.
Komunikat generowany jest z bieżących danych gromadzonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy.

Aby odsłuchać raport o stanie rzek należy wysłać via DTMF kod*60#

Aby odsłuchać raport o stanie pogody należy wysłać via DTMF kod*61#

 

METAR

Metar jest format kodowanego raportu o pogodzie używany w meteorologii lotniczej i prognozie pogody. METAR jest akronimem od ang. Meteorological Aerodrome Report. Typowy METAR zawiera informację o temperaturze, ciśnieniu, temperaturze punktu rosy, sile i kierunku wiatru, opadzie, pokrywie chmur, wysokości podstawy chmur, widzialności, lecz może zawierać też inne informacje (np. stan dróg startowych). (Żródło wikipedia)

Po wysłaniu kodu DTMF: *51#  będzie otworzona informacja z portu lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo. Możemy odsłuchać komunikaty z innych portów lotniczych wysyłając kod DTMF.

Oczywiście warto również wspomnieć o pracy naszego przemiennika w sieci echolink…..

Zapraszamy na strone przemiennika

http://sr2bg.qrz.pl/

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla kolegów wkładających swój czas oraz swoje zaangażowanie w to  by przemiennik działał i służył nam wszystkim!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.