Zawody IARU 7.10.2018

Nasi klubowicze Emil SP2QVH i Andrzej SP2FRY brali udział w zawodach IARU SHF w kategorii multioperator pod znakiem SP2QVH.

Relacja Andrzeja SP2FRY.
W piątek wieczorem podczas przygotowań do wyjazdu okazało się że podstawa masztu nie pasuje do rotora i praktycznie nie ma możliwości zamocowania rotora. Mimo tego postanowiliśmy wyjechać i szukać możliwości rozwiązania po drodze. Uzyskaliśmy pomoc od kolegi w Nowym Mieście Lubawskim, Andrzeja SQ4KOQ z zaprzyjaźnionego klubu SP4PAD. Po godzinie szlifowania podstawy rotora problem został rozwiązany. Wielkie dzięki Andrzej.

Na miejsce pracy w zawodach JO93SK dotarliśmy dopiero 5 min po rozpoczęciu zawodów. Z rozwijaniem sprzętu uporaliśmy się przed zapadnięciem zmroku.

Włączamy TRXa kręcimy anteną i mamy zatrważającą ciszę. Nie słyszymy stacji, żadnego beacona. Próbowaliśmy SR1KOL, SR3LHY, SP5TDM. Zaczęliśmy się zastanawiać na powodami takiej sytuacji. Ustawiamy antenę na niezbyt korzystnym kierunku z którego nie spodziewamy się żadnych stacji w zawodach i odbieramy słabo SR4LHA.
Nie wszystko spalone , może coś działa. Postanawiamy umówić się na pierwszą łączność z najbliższą stacją Przemkiem SQ2SAT. O 20:56 UTC robimy pierwsze QSO. Wygląda że sprzęt działa. Nieśmiało robimy łączności z kolejnymi polskimi stacjami i nabieramy pewności że antena LNA ,PA i zastosowane kable są sprawne.

Tak udało się nam dotrwać do końca zawodów z całkiem ładnym wynikiem. Podsumowując ,pogoda dopisała, nabraliśmy doświadczenia w pracy na 1,2 GHz. Wybrane miejsce nadaje się do pracy w zawodach, jesteśmy usatysfakcjonowani ze zrobionych łączności.
Pracowaliśmy tylko na 23 cm. TRX FT736, LNA NF 0,4dB , PA 60 W, antena 48 el.
Zrobiliśmy 38 QSO, 16338 pkt , ODX HA8V 741 km średnio 430km/QSO
W logu 11 stacji SP.

Wizualizacja przeprowadzonych łączności: http://www.opencontest.org/edi/map/20180810160111095097O0141Z

Fotorelacja z pracy naszej stacji:

« 1 z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.